Trimerių kainos nuo 18 iki beveik 4000 eurų – kaip išsirinkti?
0 komentarų

Nesustabdomai artėjat žolės pjovimo pradžiai vis dažniau susimąstome apie tam skirtus prietaisus. Kartais per žiemą laikyti prietaisai neišgyvena ir tenka ieškotis naujų. Tuomet pradedame ieškoti žoliapjovių, trimerių kainų, ilgaamžių prietaisų iš patikimų šaltinių. Žoliapjovių, trimerių kainos kasmet keičiasi, o prasidėjus žolės pjovimo sezonui neretai ir pakyla. Tam, kad jūsų paieška būtų lengvesnė, šiame straipsnyje trumpai pristatome pagrindinius įvairių trimerių ir žoliapjovių skirtumus, pranašumus ir trūkumus ir jų kainas.

Benzininiai trimeriai ir jų kainos

Benzininiai trimeriai – puikus pasirinkimas turintiems didesnius vejos plotus, plotus, kuriuose auga daug žolės, nedideli krūmeliai ar sodyboms, kuriose daug sunkiai prieinamų vietų. Jie puikiai tinka šienauti šlaitus, vietas, kur auga daug sodinukų, medžių, prižiūrėti prie pastatų esančias teritorijas, terasas. Benzininiai trimeriai be pertraukų gali dirbti iki keliolikos valandų, tad galima be vargo šienauti didesnius plotus. Benzininių trimerių kainos įvairiose internetinėse parduotuvėse svyruoja nuo 94 iki 809 eur, tad vidutine siūloma rinkos kaina galėtume laikyti kiek daugiau nei 450 eurų. Kainos priklauso nuo daugelio faktorių – gamintojo, galingumo, kokybės, medžiagų, iš kurių jis pagamintas, suteikiamo garantinio laikotarpio, atliekamų funkcijų ir t. t. Trimeriai skirstomi pagal galingumą – kilovatų skaičių ir variklio darbinį tūrį. Tai taip pat lemia kainos dydį. Galingesni trimeriai turi papildomus pjovimui skirtus diskus, kurie lengvai nupjauna sumedėjusią žolę, krūmus ar nestorus medelius. Trimeriai, kuriuos galima įsigyti už mažesnę kainą paprastai yra silpnesni, o pjovimui naudojamas ne diskas, o tik pjovimo galvutė su specialiu valu. Visgi, rinkoje daugiausiai siūlomų trimerių kainos sukasi apie 100-150 eur. 

Elektriniai trimeriai ir jų kainos

Rinktis elektrinius trimerius rekomenduojame turintiems mažesnius vejos plotus. Šie prietaisai yra lengvesni, paprasčiau prižiūrimi, o jų veikimo laikas neribotas. Visgi, reikėtų nepamiršti, kad elektriniams trimeriams reikalinga pastovi elektros srovė, vadinasi, jie turi būti „pririšti“ prie tinklo. Trimeriais lengvai galima išpjauti vietas, kurių nepasiekia vejapjovės – aplink pastatus, medžius, krūmus, akmenis. Taip pat tai labai patogus įrankis, kai reljefas nėra lygus. Elektriniai trimeriai paprastai dirba kur kas tyliau, nei benzininiai, neskleidžia dūmų. Paprastai šie prietaisai yra silpnesni, skirti tik minkštai, neperaugusiai žolei šalinti. Mažesnis jų svoris leidžia paprasčiau manevruoti, išvengti nemalonios vibracijos, todėl darbas tampa lengvesnis ir nėra taip greitai pavargstama. Elektriniai trimeriai ne tik pigesni, bet pigesnė ir jų eksploatacija – jiems nereikalingas benzinas, tepalai, tad išvengsite didelių išlaidų. Pigiausio siūlomo elektrinio trimerio kaina tesiekia 18 eur, o brangiausias rinkoje randamas produktas gali jums kainuoti 255 eurus – tiek, kiek vidutiniškai prašoma už benzininį trimerį. Daugiausiai trimerių galima rasti už vidutinę kainą – 100-150 eur.

Akumuliatoriniai trimeriai ir jų kainos

Akumuliatoriniai trimeriai savo savybėmis labai panašūs į anksčiau aptartus elektrinius trimerius. Jie taip pat pasižymi tylumu, mažesniu aplinkos teršimu. Didžiausias skirtumas tas, kad akumuliatoriniams trimeriams nereikia po kojomis besipinančių laidų. Kaip jau sufleruoja pavadinimas, jų elektros šaltinis – akumuliatoriai. Taip suteikiama didesnė judėjimo laisvė, tad lengviau galima pasiekti sudėtingesnes vietas. Didžiausias minusas tas, kad su šio tipo trimeriais galėsite dirbti apie valandą – maždaug tiek laiko veikia pilnai įkrautas akumuliatorius. Jei darbo nėra itin daug ir norite tik pagražinti vejapjovės paliktas sunkiau pasiekiamas vietas – jums šis trūkumas negalios. Visgi, norėdami sutvarkyti didesnius plotus turėsite daryti dažnas pertraukas. Nors akumuliatoriniai trimeriai gali būti galingesni už elektrinius, visgi, jie nepralenkia benzininių. Jei ieškote trimerio nedideliems ploteliams, tuomet tikrai verta apsvarstyti akumuliatorinio prietaiso įsigijimą. Jų kainos kiek didesnės nei elektrinių – nuo 39 eur iki 630 eur. Didžiausia akumuliatorinių trimerių pasiūla už kiek mažesnę nei vidutinę (330 eur.) kainą – apie 250-300 eurus.

Žoliapjovės ir jų kainos

Žoliapjovės – puikus pasirinkimas turintiems lygias vejas, kuriose nėra medelių, krūmelių, akmenų kompozicijų ar kitų sunkiau prieinamų vietų. Šių žoliapjovių naudojimas išties paprastas. Jas taip pat galima rinktis benzinines, elektrines, akumuliatorines ar mechanines. Visgi, tokiomis žoliapjovėmis sunku pasiekti sudėtingesnes vietas, nepatogu dirbti nelygiame plote ar šlaite. Gera žinia ta, kad galima rinktis savaeiges vejapjoves, tačiau net ir tokio tipo priemonės neišpjaus sunkiai pasiekiamų vietų. Vejapjovių kainos, kaip ir trimerių, labai priklauso nuo jų galingumo ir veikimo principo. Jos gali svyruoti nuo 35 iki 230 eur. už mechanines, nuo 58 iki 570 už elektrines, nuo 89 iki 3860 eurų už akumuliatorine, nuo 140 iki 2300 eurų už benzinines vejapjoves.

Gaukpigiau.lt – vieta, kurioje lengva rinktis

Rinktis išties lengva, kai viskas pateikta vienoje vietoje. Siūlome jums internetinėje parduotuvėje gaukpigiau.lt įsigyti norimą trimerį ar žoliapjovę patraukliomis kainomis. Čia rasite ir trimerių ir vejapjovių. Patrauklus asortimentas už protingą kainą. Greitas prekių pristatymas į paštomatus ar jūsų nurodytu adresu visoje Lietuvoje, išskyrus Kuršių Neriją.

Norite palikti komentarą?

Daugiau naudingų patarimų

  1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?