Sodo priežiūros technologijos dabar ir ateityje
0 komentarų

Šiandienos namuose jau galima rasti nemažai išmaniosios buitinės technikos, siurblių robotukų, balsu valdomų prietaisų. Labai tikėtina, kad ateityje mūsų buitį dar labiau užvaldys technologijos, leisiančios žmogui palengvinti namų ruošą. Tiems, kas turi kiemą ar sodą, natūralu, kyla klausimas – kaip pasikeis sodo priežiūros darbai, ko turėtume tikėtis ateityje. Jau dabar galime rasti daugybę sodo priežiūrai skirtų technologijų, kurios leidžia palengvinti darbus ir, neįdedant daug pastangų, mėgautis gamta. Vejos pjovimo robotai, automatizuota laistymo sistema – tai tik dalis šiandien naudojamų technologijų. Šiame straipsnyje aptarsime populiarias, sodo priežiūros technologijas ir pasvarstysime, ko galime tikėtis ateityje, kokios naujovės mūsų laukia.

Naujausiosios sodo priežiūros technologijos

Šiandienos pasaulyje ypač aktuali gamtos tausojimo tema. Pasauliniu mastu rengiamos įvairios gamtai tausoti skirtos akcijos, seminarai, skatinant naudoti atsinaujinančius gamtinius išteklius suteikiamos paramos. Rūpintis gamtos tausojimu galima ne tik mažinant atliekų ir teršalų kiekius gamyklose, fabrikuose, bet ir savo kieme ar sode. Naujosios soduose naudojamos technologijos padeda tausoti gamtos išteklius, mažiau, ar išvis neteršti ir mėgautis lengvesniais, aplinkai draugiškais sodo priežiūros sprendimais.

Sodo priežiūra prasideda dar ankstyvą pavasarį, kol augalai dar nepradėję vegetuoti. Pirmieji darbai sode dažniausiai būna medžių, medelių, krūmų retinimas, genėjimas. Šiems darbams kartais neužtenka sodo žirklių ar pjūklų ir prireikia kur kas galingesnių įrankių. Naujosios technologijos leidžia naudoti stiprius, galingus, bet netaršius ar mažai taršius įrankius. Elektrinės ar akumuliatorinės gyvatvorių žirklės, krūmapjovės, pjūklai, lapų pūstuvai ar surinkėjai, elektriniai šakų smulkintuvai – įranga, leidžianti ne tik pagražinti, bet ir tausoti gamtą. Pavasariniam medžių, krūmų genėjimui rinkitės elektrinius ar akumuliatorinius pjūklus, o naudodamiesi elektriniu šakų smulkintuvu nereikalingas šakas paverskite ne CO2, o natūralia trąša jūsų sodui. Su lapų pūstuvais ar surinkėjais surinkti lapai – dar vienas puikus būdas tręšti jūsų augalus. Jei turite gyvatvores ar auginate krūmus, kuriuos reikia formuoti – pats geriausias, inovatyviausias ir aplinkai draugiškiausias prietaisas – elektrinės ar akumuliatorinės gyvatvorių žirklės. Gera žinia ta, kad kai kurie gamintojai siūlo sodo priežiūros priemones, kurioms veikti reikalingi tokie pat akumuliatoriai, vadinasi, jums nereikės turėti daugybės skirtingų energijos šaltinių, todėl galėsite sutaupyti. Inovatyvi laistymo sistema leis jums ne tik patogiai ir lengvai laistyti augalus, bet ir sutaupyti vandens. Negana to, šiuolaikinės technologijos leidžia vandens kiekį dirvoje stebėti savo išmaniajame įrenginyje, o prireikus – keisti laistymo intervalus ir kiekį. Fiziškai sunkus darbas, sudėtinga įrankių priežiūra, didelė tarša – jau praeitis. Šiandien mes galime pasidžiaugti darbus palengvinančiomis, lengvai prižiūrimomis, netaršiomis sodo priežiūros technologijomis.

Elektriniai ir akumuliatoriniai trimeriai, vejapjovės, krūmapjovės, vejos robotai

Bene daugiausiai laiko atimantis ir dažnam įkyriausias darbas – vejos pjovimas. Galime pasidžiaugti, kad technologijų dėka nebedirbame su atšipusiais dalgiais, o į rankas imame naujausią ir moderniausią elektrinę ar akumuliatorinę įrangą ar išmanųjį telefoną, norėdami patikrinti, ar jūsų vejos robotukas jau nudirbo darbus už jus.

Vis dažniau lietuvių namuose galime rasti akumuliatorinių ar elektrinių trimerių. Tokia technika yra kur kas draugiškesnė aplinkai ir žmogui. Šios, o ypač akumuliatorinės, technikos daug saugesnės, mat jose įmontuota daugiau saugumo sistemų, jų vibracijos yra silpnesnės, todėl dirbant ne taip greitai pavargstama. Džiugina tai, kad šios technologijos sukurtos taip, kad jas prižiūrėti būtų itin lengva – nebereikia išmanyti vidaus degimo variklio užvedimo ir naudojimo subtilybių, nereikia papildomai rūpintis įvairiais degiais skysčiais ir jų sandėliuoti namuose. Naujųjų technologijų dėka galima žvelgti ir į ateitį. Prietaisai vis dažniau tampa multifunkciniais, o, jų dalys tinkamos naudoti daugeliui gamintojo siūlomų prietaisų.

Sodo priežiūros technologijos vis modernėja. Šiandien galime džiaugtis ne tik patogesniu, mažiau pastangų reikalaujančiu darbu, kuris nekenkia aplinkai, bet ir mėgautis natūralia gamtos ramybe, kurios neužgožia technikos skleidžiamas triukšmas. Akumuliatorinės vejapjovės skleidžia 2-3 kartus mažesnį triukšmą nei benzininės, o vejos robotuko garsas prilygsta ramaus dviejų žmonių pokalbio decibelų kiekiui. Viena iš naujausių sodo technikų – vejos robotai. Vejos robotai gali pjauti žolę už jus, tad turėsite ne tik tylaus ir aplinkai draugiško pagalbininko kruopščiai prižiūrėtą veją, bet ir daug laisvo laiko ja gėrėtis! Šio tipo vejapjovės geba susidaryti pjaunamos vejos žemėlapį, tad galėsite nesibaiminti, kad jūsų darbštuolis nupjaus veją visame kvartale. Įmontuoti detektoriai leis robotui išvengti netikėtų kliūčių, o išskirtinis dizainas užtikrins darbą net įkalnėje ar lyjant. Vejos robotai patys atpažįsta nenupjautos vejos plotus, geba savarankiškai nustatyti teritorijos žemėlapį, sistemingai pjauti žolė, o pajutę energijos stygių patys grįžti į krovimo aikštelę.

Sodo priežiūros technologijų ateitis

Prieš beveik 200 metų pirmąją pasaulyje arkliu traukiamą vejapjovę užpatentavęs B. Badingas nepatikėtų, kad šiandien jo išradimas evoliucionavo iki vejai pjauti skirtų robotų. Laikui bėgant dalgius keitė žoliapjovės, grėblius – lapų pūstuvai. Galime tik paspėlioti, kokias naujoves į kasdienį mūsų gyvenimą atneš ateitis. Ekspertai tvirtina, kad netolimoje ateityje ne tik miesto erdvės, bet ir beveik kiekvieną namų ūkio kiemą prižiūrėti padės vis daugiau išmaniųjų įrenginių, kurie stebės ne tik vejos, bet ir kitų augalų būklę, informuos apie užpuolusius kenkėjus ar ligas, dar efektyviau ir paprasčiau reguliuos dirvožemio drėgmę, pjaus veją, pavaduos žmogų kituose nuosekliuose monotoniškuose darbuose. Jau dabar dalis šių įrenginių veržiasi į pasaulines rinkas ir gelbsti sodo darbuose ne vieną žmogų. Ekspertai tvirtina, kad viskas, ko mums reikės norint valdyti visus technologinius įrenginius bus internetas. Jūsų namuose dirbs iš bet kurio pasaulio krašto valdomi robotizuoti, automatizuoti įrenginiai. Viskas, ką jums reikės daryti sode bus poilsis ir mėgavimasis gražia, tvarkinga, nepriekaištingai sutvarkyta aplinka.

Norite palikti komentarą?

Daugiau naudingų patarimų

  1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?