Prekės mokyklai: ko reikia mokiniui?
0 komentarų

Artėjant naujiems mokslo metams, simboliškai vadinamai rugsėjo 1-ąjai, vis dažniau tėvai susimąsto, ar viską, ko reikia mokyklai turi jų vaikai. Vyresnių klasių mokiniams dažnai tereikia papildyti mokyklinių prekių inventorių, o štai tik pradedantiems mokytis – įsigyti beveik viską. Tam, kad ruoštis mokslo metams būtų lengviau, šiame straipsnyje pateikiame jums naudingą informaciją apie tai, kokios reikalingos prekės mokyklai, kiek jų įsigyti ir kaip tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams. 

 

Prekės mokyklai prasideda nuo kuprinės

Kokybiška ir patogi kuprinė – svarbiausias daiktas ruošiantis naujiems mokslo metams. Renkantis kuprinę labai svarbu patogumas. Ji negali būti nei per didelė, nei per maža, ji turi  idealiai tikti mokiniui. Per didelės kuprinės gali netinkamai priglusti prie jūsų vaiko nugaros, smukti, o per maža – spausti pečius, ar paprasčiausiai būti netalpi. Atsižvelgiant į būsimų vadovėlių ir kitų mokyklai reikalingų priemonių kiekį, tinkamiausią kuprinės dydį išsirinkti nebus taip jau sudėtinga. Atsižvelgti reikėtų ir į patogumą – juk jūsų vaikas ją dėvės kasdien! Netinkama kuprinė gali ne tik būti nepatogi, bet ir pakenkti jūsų vaiko stuburui. Geriausia yra rinktis kuprinę su plačiomis, minkštomis ir reguliuojamomis petnešėlėmis. Taip pat svarbu, kad nugarą liečianti dalis būtų ne tik tvirta, bet ir puikiai praleidžianti orą, mat nugara gali sukaisti. Rekomenduotume rinktis kuo lengvesnę kuprinę, kad jūsų vaikui ją prikrovus kitų prekių mokyklai nebūtų per sunku. Iki 13 m. rekomenduojamas kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 proc. jūsų atžalos svorio. Vyresniems paaugliams kuprinės svoris neturėtų būti didesnis, nei 15 proc. jų kūno masės.

 

Sąsiuviniai, vadovėliai, pratybų sąsiuviniai ir kt.

Dauguma mokinių ar jų tėvų iš anksto būna informuojami, ar jų vaikams naujiems mokslo metams prireiks specifinių vadovėlių, pratybų sąsiuvinių ir kitų su konkrečiomis pamokomis susijusių priemonių. Vasaros pabaiga – pats metas tokias priemones įsigyti. Vadovėlius ir pratybas dažnai galite rasti įvairiuose prekybos centruose ir, žinoma, knygynuose. Be to, reikėtų pasirūpinti reikiamu kiekiu sąsiuvinių langeliais ir linijomis. Atkreipkite dėmesį, kad sąsiuvinių langeliai ir linijos būna skirtingų dydžių, skirtų pradinėms, ar vyresnėms klasėms. Atkreipti dėmesį reikėtų ir į puslapių skaičių. Kai kurie sąsiuviniai, įsegti spiralėmis ar labai didelės apimties nors ir talpūs, gali būti itin nepatogūs jūsų vaikui. Jei rašant vaiko riešas stipriai palenktas gali būti, kad jam ją paskaus. Be to, mokantiems užsienio kalbų, chemijos, fizikos ar matematikos vyresnėse klasėse gali prireikti ir specialių sąsiuvinių. Kai kurios mokyklos vis dar reikalauja popierinių pažymių knygelių. Aplankalai ir segtuvai taip pat jūsų vaikui gali būti itin naudingi, tad iš anksto rekomenduojame pasirūpinti ir jais. Be to, muzikos pamokai prireiks natų sąsiuvinio, o dailės ar darbų pamokai – piešimo, spalvoto popieriaus ir kartono. Svarbiems įvykiams ir informacijai užsirašyti gali prireikti užrašų knygelės.

 

Penalas ir turinys jam

Kiekvienam mokiniui tam, kad būtų patogu laikyti visus pieštukus ir trintukus, reikalingas penalas. Labai svarbu parinkti tinkamą ir jūsų vaikui patinkantį penalą. Geriau rinktis jį tuščią, mat pilni prekių mokyklai dažnai būna pripildyti nekokybiškomis priemonėmis. Penalas turi būti ne tik talpus, bet ir patogus, kad viską ko prireiks mokiniui jis galėtų greitai ir lengvai rasti. Na, o kas turėtų būti jų viduje? 

 • Parkeris ar kitas rašiklis, rašalo kapsulės
 • Pieštukas, drožtukas ir trintukas
 • Tušuoklis
 • Žymeklis ar kitas spalvotas rašiklis
 • Spalvoti pieštukai
 • Flomasteriai
 • Liniuotė
 • Žirklės
 • Skriestuvas (vyresnėse klasėse)
 • Skaičiuotuvas (vyresnėse klasėse)

 

Priemonės dailės, darbų ir muzikos pamokoms

Kiekvienai pamokai prireikia vis skirtingų priemonių. Ko gero, daugiausiai skirtingų reikalauja dailės ar darbų pamokos. Čia gali prireikti ne tik piešimo popieriaus ir pieštukų, bet ir kitų priemonių. Dailės pamokose lavinama ne tik vaizduotė, kūrybingumas, bet ir smulkioji motorika. Šiose pamokose ne tik piešiama pieštukais, bet ir guašu ar akvarele. Be to, reikėtų nepamiršti ir jiems skirtų įvairių dydžių teptukų ir indelio vandeniui su dangteliu ar paletės dažams maišyti. Kai kuriose pamokose dirbama su plastilinu ar modelinu, todėl prireiks ir jo bei lipdymui skirtos lentelės. Prireikti gali ir kreidelių. Be to, dirbant su spalvotu popieriumi prireiks ne tik žirklių, bet ir klijų, lipnios juostelės, tad pasirūpinkite ir jais. Kai kuriose mokyklose muzikos pamokoms gali prireikti ir nedidelių muzikos instrumentų, kaip, pavyzdžiui, dūdelė. Apie tokias priemones mokykla paprastai tėvus informuoja. 

 

Mokyklinė uniforma ir apranga fizinio lavinimo pamokai

Daugumoje šalies mokyklų būtinos uniformos. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų mokykla to reikalauja. Jei jūsų vaikas nėra pirmaklasis, patikrinkite, ar turėta uniforma dar nėra išaugta. Be to, specialios aprangos prireiks fizinio lavinimo pamokai. Išrinkite tinkamus sportui ir patogius drabužius ir avalynę. Nepamirškite ir sportinei aprangai skirto krepšio, juk sportiniai rūbai į tą pačią kuprinę netilps.

 

Kitos prekės mokykla

Ką pamiršome, ko dar reikia mokyklai? Ogi dėžutės, pietums įsidėti. Daug patogiau, kai vaikui skirtas maistas tvarkingai sudėtas į dėžutes, nesitrina maišelyje tarp knygų ir negali iš jo iškristi. Nepamirškite, kad vienas iš svarbiausių dalykų yra saugumas. Pasirūpinkite atšvaitu, kuris gali apsaugoti jūsų atžalą nuo nelaimingų atsitikimų. Labai svarbu turėti ir atskirą pamokų tvarkaraštį ne tik mokykloje, bet ir namuose. Kai kuriose mokyklose, kai kurioms pamokoms gali prireikti kompiuterių ar planšečių, jei mokykla šių priemonių nesuteikia, jūs turėtumėte būti informuoti iš anksto.

Populiariausios prekės
Flomasteriai (dvipusiai, pusiau skaidrūs) 80 vnt.
€23,99
Meno rinkinys tapybai 168vnt + rausvas lagaminas 9174
€12,99
Stalinis LED šviestuvas su indukciniu QI įkrovikliu
€15,99
Tellur 15.6 Notebook Trolley Rolly, USB port, black
€54,99
Ergonominė biuro kėdė Mesh
€104,99

Norite palikti komentarą?

Daugiau naudingų patarimų

 1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?