Kaip tinkamai suplanuoti miegamojo apšvietimą?
0 komentarų

Nors miegamasis yra lyg namų oazė, į kurią užsukame pailsėti ir atgauti jėgas po ilgos dienos, šiai erdvei reikalingas itin geras apšvietimas. Netinkamas apšvietimas miegamajame gali išbudinti, neapšviesti reikiamose vietose, spiginti miegančiam partneriui ar būti paprasčiausiai nepatogus. Planuojantieji miegamojo apšvietimą susiduria su variantų gausa. Šiame straipsnyje trumpai aptariame tai, kodėl ir į kokius aspektus dera atkreipti dėmesį įgyvendinant miegamojo apšvietimo idėjas, kaip patogiai ir netrukdomai įrengti jungiklius ir pačius šviestuvus, kokie skirtingų erdvių apšvietimo pliusai ir kam jie apskritai skirti.

 

Kodėl ir į ką verta atkreipti dėmesį planuojant apšvietimą miegamajame?

Miegamasis – ne tik erdvė, skirta miegui. Nors išgirdę „miegamasis“ pirmiausiai pagalvojame apie poilsį, reikėtų nepamiršti, kad šis kambarys dažnai atlieka bent kelias funkcijas. Įrengiant miegamojo kambario apšvietimą reikėtų prisiminti ir tai, kad jame skaitome, persirengiame ar, netgi, žiūrime televizorių. Skirtingoms veikloms reikalingi skirtingi šviesos sprendimai. Ko gero, dauguma pritars, kad apšvietimas prie lovos itin patogus – šviesą galima išjungti jau atsigulus, o naktį pabudus stiklinei vandens nereikia graibytis tamsoje. Visgi, reikėtų prisiminti ir dar vieną svarbų aspektą. Jei lovoje mėgstate skaityti, siuvinėti, megzti, spręsti kryžiažodžius ar užsiimti kitokia ryškesnio šviesos šaltinio reikalaujančia veikla, derėtų pagalvoti apie tinkamo intensyvumo apšvietimą. Kas be ko, jūsų miegamajame turi būti ir šviestuvai ant lubų. Miegamojo lubų apšvietimas skirtas visai patalpai apšviesti, todėl jis turėtų būti pakankamai ryškus, tačiau šiltas. Be to, reikėtų nepamiršti ir to, kad miegamajame dažnai laikome savo rūbus, tad šioje patalpoje būtinas ir tinkamas spintos apšvietimas. Visgi, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į patogumą ir funkcionalumą, bet ir į tai, ar šviesos kiekis nėra per didelis, ar šviestuvų kryptys jūsų kambaryje neakins. 

 

Šviesos jungiklių pozicionavimas

Kur įrengti šviesos jungiklius? Tai vienas iš dažniausių apšvietimą namuose įrenginėjančių žmonių klausimas. Atsakymas paprastas – ten, kur jums patogu. Vos įžengus į kambarį, nuleistos rankos aukštyje jus turėtų pasitikti primas jungiklis. Tai gali būti tiek bendro apšvietimo, tiek apšvietimo prie lovos jungiklis. Ypač protingas sprendimas – šviesos jungiklis su reguliuojamu šviesos srautu. Ruošiantis miegui jūs galite visuomet sumažinti šviesos srautą ir taip leisti jūsų organizmui panirti į mieguistumą, tačiau vos prireikus patalpoje ryškios šviesos – tai galėsite padaryti akimirksniu. Geriausia tai, kad jums nereikės įrenginėti atskirų šviestuvų skirtingam šviesos ryškumui – teužteks reguliuojamo šviesos jungiklio.

Kita vieta, kurioje rekomenduojame įrengti šviesos jungiklius – prie lovos. Čia turėtų atsidurti ne tik apšvietimo prie lovos jungikliai, bet ir miegamojo lubų. Pagalvokite – ruošiatės miegoti, įeinate į miegamojo kambarį, įsijungiate šviesą ir atsigulę suprantate, kad jos neišjungėte. Ko gero, būtų daug paprasčiau viską išjungti vienu rankos judesiu, o ne dešimčia žingsnelių atgal. Be to, jums nereikės tamsoje sliūkinti prie lovos lyg nusikaltėliams, besibaiminantiems užkliūti už nuo lovos nuslinkusio užkloto.

Jei jūsų kambaryje yra spinta ir galvojate, kurioje vietoje patogiausia būtų įrengti jungiklį jai – rekomenduotume rinktis vietą, netoli pačios spintos. Jums šviesos čia gali prireikti tiek dieną, tiek naktį, tiek įėjus pro duris, tiek keliantis iš lovos. Jungiklis prie spintos patogus tuo, kad dieną ieškodami vieno ar kito rūbo ir pastebėję, kad jums trūksta šviesos, lengvai galėsite ją įjungti vos ištiesę ranką.

Jei damos šiame kambaryje ne tik rengiasi, bet ir puošiasi makiažu, derėtų apsvarstyti tinkamą apšvietimą ir prie kosmetikos stalelio. Ko gero, visos moterys pritars, kad blogas apšvietimas tikrai nepadeda sukurti gražaus makiažo. Šviesa turi būti ryški, bet neakinti, nesudaryti šešėlių ir tolygiai apšviesti veidą.

 

Kokią įtaką šviesos kryptis ir kiekis daro miegamajame?

Be to, kad šviestuvai yra puikus būdas dekoruoti jūsų miegamojo kambarį, jie gali sukurti ir skirtingas nuotaikas. Tinkamas apšvietimas gali ne tik sukurti miegui palankią, bet ir romantišką atmosferą. Tiek per ryški, tiek per blausi šviesa gali varginti jūsų akis. Jei mėgstate skaityti ar užsiimti kitokia veikla jau prigulus ir jums būtinas ryškesnis apšvietimas reikėtų nepamiršti, kad netinkama šviesos kryptis gali trikdyti jūsų bandantį užmigti partnerį. Miegamojo aplinka turi raminti, o ne budinti, todėl rekomenduotume rinktis ne tokio ryškaus balto atspalvio lemputes. Rekomenduotume apsvarstyti 2000–3000 K. lemputes (kuo skaičius didesnis, tuo šviesa baltesnė ir šaltesnė). Specialistų teigimu, miegamojo kambariui rekomenduojamas šviesos ryškumas liumenais (lm) yra 100–200 vienam kvadratiniam jūsų kambario metrui. Tinkami miegamojo apšvietimo sprendimai gali ne tik jus vilioti praleisti daugiau laiko miegamajame, bet ir greičiau užmigti.

 

Kurios vietos dažniausiai yra apšviečiamos?

  • Miegamojo lubų apšvietimas 

Lubos – tai pagrindinio jūsų kambario šviestuvo vieta. Dažniausiai šioje vietoje renkamasi montuoti dekoratyvius, kambarį puošiančius šviestuvus. Jie skirti apšviesti visą patalpos plotą, tad turi būti tinkamo šviesumo, tačiau ne per ryškūs, kad nevargintų miegoti besiruošiančių asmenų.

 

  • Apšvietimas prie lovos

Ko gero, tai yra vienas iš funkcionaliausių apšvietimų miegamojo kambaryje. Jis turi būti pakankamai ryškus, jei norite skaityti knygą ar užsiimti kitokia veikla, tačiau jei knygos neskaitysite, jums reikės blausesnės šviesos. Be to, tai turi būti itin gera kryptimi nukreiptas šviesos šaltinis, kad neblaškytų kito toje pačioje patalpoje esančio asmens miego. Tad geriausias variantas – reguliuojamo šviesos srauto sieniniai ar pastatomi ant naktinio stalelio šviestuvai.

 

  • Spintos apšvietimas

Nesvarbu, ar jūsų drabužinė įrengta atskiroje patalpoje, ar naudojatės spinta – čia taip pat reikės tinkamo apšvietimo. Tam, kad matytumėte visus čia sudėtus daiktus jums gali prireikti toli gražu ne vienos lemputės. Tiek atskiroje patalpoje, tiek spintoje geriausias sprendimas – įmontuojami LED šviestuvai ar LED juostos. Tokie šviesos šaltiniai bus itin ryškūs ir netrukdys jums lentynas pildyti iki pat viršaus. Be to, šie šviestuvai nerenka dulkių ir įvairių nuo medžiagų kylančių pūkučių.

 

  • Apšvietimas prie kosmetinio stalelio

Tiems, kurie miegamojo kambaryje planuoja įsirengti kosmetinį stalelį būtina pagalvoti ir apie apšvietimą prie jo. Šviesa turi būti kryptinga, ryški, tačiau neakinanti, nesukurianti šešėlių.  Puikiausias sprendimas – LED sieninės lempos.

 

  • Dekoratyviosios sienos apšvietimas

Jei jūsų miegamojo kambaryje planuojama įrengti dekoratyviąją sieną, ar sieną su jums svarbia nuotraukomis, paveikslais – apgalvokite blausų, kryptingą šios sienos apšvietimą. Tam tinkamiausi sieniniai kryptiniai šviestuvai.

Populiariausios prekės

Norite palikti komentarą?

Daugiau naudingų patarimų

  1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?