Interjeras 2022: detalės, kurios papuoš jūsų namus
0 komentarų

Ko gero, kiekvienas pastebi kasmet besikeičiančius drabužių, avalynės dizainus, besikeičiančias spalvų, formų, raštų tendencijas. Naujos tendencijos neaplenkia ir interjero. Kiekvienas norime turėti jaukius, šiltus, širdžiai mielus namus, bėda ta, kad ne visuomet išmanome kaip tai padaryti. Tokiu atveju gelbsti interjero dizaineriai. Deja, bet ne kiekvienas naujai įsirengiantis ar renovuojantis namą išgali samdytis šį specialistą, tad šio meno imasi pats. Tam, kad nepritrūktų idėjų įrenginėjant būstą ar galėtumėte atpažinti interjero naujoves šiame straipsnyje apžvelgsime ir padėsime suprasti naujas, madingas tendencijas, atrasti 2022 interjero naujoves ir jų taikymą savo namuose.

Madingiausios 2022 interjero spalvos

Turbūt nieko nenustebinsime teigdami, kad madingųjų viršūnėse vyrauja žemiškos spalvos. Interjero dizaineriai dažnai siūlo rinktis šviesias, šiltas, gamtai artimas spalvas ir jų atspalvius, kitaip tariant tai, ką galime pamatyti pro langą. Tokios spalvos ir jų atspalviai, kaip balta, ruda, pilka – amžina ir nemari klasika, kuri gali būti puikiai derinama kiekvienuose namuose. Prie žemiško kolorito taip pat priskirtina sodriai žalia ar samaninė, juoda, kreminė, dramblio kaulo, medienos, medaus, kavos, alyvuogių, akmens pilkumo spalva. Interjere vis mažėja ryškių ir kontrastingų spalvų. Visgi, norintiems į savo kuriamą erdvę įnešti kiek ryškesnių spalvų rekomenduojame rinktis madingiausią metų spalvą. 2022-ųjų metų spalva –violetinės atspalvis „Very Peri“. Šis atspalvis simbolizuoja pokyčius, kūrybiškumą, naujas galimybes. Neapsigaukite, neskatiname jūsų šiuo violetinės atspalviu išdažyti visų namų sienų – užteks vieno kito šios spalvos akcento – pagalvėlių, užuolaidų, baldų apmušalų, paveikslų, ar kitų interjero detalių. Taip pat neprašausite rinkdamiesi gamtoje sutinkamas kiek ryškesnes spalvas – geltoną, žalią.

Madingiausios medžiagos 2022 metų interjere

Ko gero, jau pastebėjote, kad 2022 metų interjere dominuoja natūralumas, tad lengvai galite atspėti, kokios šiais metais populiariausios ir madingiausios medžiagos interjere. Taip, tai yra natūralus medis, akmuo, molis, linas, drobė, natūrali oda. Kitaip tariant tai, kas natūralu ir mažai apdirbta. Interjero dizaineriai šią natūralumo tendenciją motyvuoja vis dar nesibaigiančiu pandemijos laikotarpiu, kai daugiausiai laiko yra praleidžiama namuose ir yra pasiilgta natūralumo, gamtos. Tam, kad jūsų interjere atsirastų natūralumo nebūtina kalti sienų tėvų ar senelių laikų medinėmis lentelėmis ar grįsti grindų akmenimis. Natūraliu akcentu gali tapti natūralaus medžio komoda, natūralaus akmens virtuvės baldų stalviršis, odiniai baldai ar lininės užuolaidos, medienos akcentai ant sienų. Be šių natūralių medžiagų interjere vis dažniau galima pastebėti sendintų (rustic) akcentų. Dažnai tai būna surūdijusio metalo detalės, kurios puikiai dera su medžiu ar betonu.

Tvarumas ir patogumas 2022 interjere 

Dar vienas ryškus bruožas šių metų interjere – patogumas ir tvarumas. Vis dažniau interjere randasi laiko patvirtintų vintažinių baldų, dekoracijų ar naujų, tačiau itin tvirtų, perdirbtų gaminių. Pastebėta, kad žmonės linkę investuoti į ilgaamžius, patikimus sprendimus ir vis dažniau atsisako trumpalaikių. Praleisdami daugiau laiko namuose pastebėjome, koks svarbus yra ne tik kokybiškumas, bet ir patogumas, funkcionalumas. Žmonės vis daugiau dėmesio skiria į įvairioms situacijoms lengvai pritaikomus baldus, kurių estetinė funkcija nebėra pirmoji sąraše. Pavyzdžiui, rinkdamiesi sofą savo svetainei žmonės dažnai pagalvoja ne tik, kaip apie baldą, ant kurio galima sėdėti, bet ir apie tai, kad jis gali būti naudingas ir, atvykus svečiams, atlikti lovos funkciją. Tad galima pastebėti, kad 2022 metų interjerui kurti pasitelkiami net daugiafunkciniai baldai: sofa, galinti tapti miegui skirtu baldu, daug talpinanti komoda – TV staliuku, žurnalinis staliukas – pietų stalu. Pastebėtina, kad interjere vis mažiau renkamasi baldų su lentynėlėmis, stiklo detalėmis ar veidrodžiais, ieškoma mažiau darbo ir tvarkymo pastangų reikalaujančių baldų. 2022 m. namų interjere populiarios minimalistinės formos. Dėl šios priežasties dažnai pasirenkami įmontuojami virtuvės baldai, „pocket“ sistema, kuomet įvairios daiktus talpinančios erdvės paslepiamos už dekoratyviųjų plokščių. Taip pat pastebima apvalių formų, švelnumo, minkštumo interjere tendencija. Dažnai pasirenkami pinti, minkšti, apvalintų kraštų, lenkti baldai. Įdomu tai, kad 2022 namuose švelnumui nepaklūsta veidrodžiai – šiais metais itin madingi kreivi, netaisyklingų formų, kampuoti veidrodžiai. Nors išmaniosios technologijos namuose jau ne naujovė, jos vis dar madingos. Vis dar interjere svarbūs išmanieji, arba vadinamieji „smart“ baldai – staliukai su garsiakalbiais, išmanioji sofa, išmanioji virtuvės įranga. Dažniausiai tai būna virtuvės erdvės interjero dalis. Kiekvieną interjerą paversti išskirtiniu gali apšvietimas. Vis dar populiarūs ir 2022-aisiais madingi netradiciniai apšvietimai, kuriais galima interjere išryškinti tam tikrus svarbius akcentus.

Namus puošiančios detalės

Jei jau namai įruošti, bet vis dar juose trūksta jaukumo, siūlome jums kelis puikius sprendimus. Vieni iš naujausių ir paklausiausių ne tik namų dekoravimo akcentų, bet ir laisvalaikio praleidimo būdų – deimantinės mozaikos. Prieš kelis metus pradėjusios populiarėti ir, ko gero, šiais metai savo populiarumo viršūnę pasiekusios mozaikos dažną žavi savo spalvomis, tekstūra ir tuo, kad ją sukūrėte patys! Tai ne tik pramoga, meno terapija, tai ir puiki namų puošmena. Norintiems kiek daugiau natūralumo siūlome rinktis lininę tekstilę, akmeninius užkandžių padėkliukus, medines žvakides ar keraminius indus. Ne ką mažiau vertinama ir puikiai prie 2022 namų interjero tinkanti klasika – porcelianiniai indai. Pietų stalo dekorui puikiai tiks elementai iš gamtos – natūralios eglišakės, kankorėžiai. Geriausia žinia ta, kad šios dekoracijos jums gali visiškai nieko nekainuoti – jų rasti galite bet kurio pasivaikščiojimo miške ar parke metu. Kaip jau minėjome anksčiau, 2022-aisiais į madą grįžta senelių indai. Vintažinės stiklinės, taurės ar lėkštės namams suteiks autentiškumo, šiltumo, jaukumo, o svarbiausia, bus ne tik vienas iš namų dekoro akcentų, bet ir paskirtį turintys elementai. Norėdami į interjerą įtraukti dar daugiau natūralaus žalumo – pasitelkite augalus. Gėlės, prieskoniniai ir kiti kambariniai augalai – puiki išeitis norintiems erdvei suteikti gyvybės. Aktualiais vis dar išlieka ir skandinaviško stiliaus elementai – juodi stalo takeliai, kilimėliai, pilka staltiesė, metalinės žvakidės ar statulėlės.

Yra sakoma, kad skonis draugų neturi. Iš dalies tai tiesa. Įvairios mados, tendencijos nebūtinai turi būti tai, kas jums patinka. Gyventi turime taip, kad kuo daugiau laiko praleistume besišypsodami, tad nepersistenkite ir dekoruodami namus, rinkitės tik tai, kas jums išties patinka, kas džiugina. Jei mylite mėlyną spalvą – puiku! Nebūtinai jūsų namai turi būti tik pastelinių ar žemiškų spalvų. Rinkitės tai, ką mylite, nes namų jaukumą kuriate ne madų ekspertams, o, pirmiausia, sau.

Norite palikti komentarą?

Daugiau naudingų patarimų

  1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?