Geriausi dronai 2022-aisiais
0 komentarų

Vis labiau didėjant pasiūlai tampa vis sunkiau išsirinkti droną. Nuolat didėja ir tobulėja dronų savybės, jie gali atlikti ne vieną funkciją, tad gali būti labai sunku apsispręsti, kokį droną pirkti. Dronas gali būti ne tik pramoga, bet ir puikus darbo įrankis, mat juo filmuoti ar fotografuoti vaizdai iš paukščio skrydžio dažnam užgniaužia kvapą. Geriausi dronai rinkoje išlieka gan ilgai, tad šiame straipsnyje pristatysime, kokie yra geriausi dronai 2022-aisiais metais, kokios jų savybės ir funkcijos.

 

Dronų savybės

Dronų savybės labai įvairios – jie gali ne tik skraidyti, bet ir filmuoti, fotografuoti. Skiriasi jų skrydžio greitis, kameros savybės, valdymo ypatybės. Koks gi yra geriausias dronas, visgi, pasakyti sunku, mat viskas priklauso nuo to, kokie jūsų išsikelti lūkesčiai.

 

Skrydžio laikas ir nuotolis

Skirtingi dronai turi skirtingus skrydžio laiko ir nuotolio parametrus. Kai kurie dronai gali skraidyti itin ilgai, tačiau nedideliu spinduliu, kiti geba skristi toli, bet trumpai, o štai treti – ir toli, ir ilgai. Prieš pirkdami droną gerai apsvarstykite, kokius atstumus ketinate apkeliauti dronu ir per kiek laiko.

 

Kameros savybės

Paprastai prie dronų tvirtinamos išties gerą vaizdo kokybę perduodančios kameros. Tarp populiariausių vis dar išlieka FPV ir HD kameros. Be to, reikėtų nepamiršti, kad egzistuoja ir tokių dronų, kurie turi dvi kameras, kuriomis galima stebėti dvigubai daugiau!

 

Drono valdymas

Geriausi dronai gali būti valdomi tiek išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu, tiek nuotolinio valdymo pulteliu. Dažniausiai nuotolinio valdymo pulteliu valdomi dronai gali nuskristi didesnius atstumus.

 

Kitos drono savybės

Be aukščiau išvardytų savybių reikėtų nepamiršti pasidomėti kaip ir kur dronai talpina išsaugotą informaciją, ar turi GPS ir Wi-Fi, drono apsaugos funkciją. Planuojantieji filmuoti ne tik šviesiuoju, bet ir tamsiuoju paros metu, turėtų apsvarstyti ir galimybę įsigyti droną su apšvietimu. O kur dar įvairios dronų galimybės, tokios, kaip objekto sekimas, oro akrobatikos triukai (apsivertimas, pasisukimas ir t. t.)...

 

Drono kaina

Dronų kainos, kaip ir daugelio elektronikos gaminių, yra labai skirtingos. Patį paprasčiausią, su pagrindinėmis funkcijomis droną galite įsigyti ir už mažiau, nei 50 eur., na, o jei norėsite ypač modernaus drono, kuris ne tik skraido, filmuoja, bet dar ir atlieka daugybę kitų naudingų funkcijų, jums gali tekti paploninti piniginę ir keliais tūkstančiais eurų. Drono kaina priklauso nuo to, kokias funkcijas jis atlieka, ar turi kamerą ir kokią, koks jo skraidymo laikas, kokius atstumus gali nuskristi ir panašiai.

Geriausių dronų apžvalga

Kaip jau minėjome, rinkoje egzistuoja daugybė dronų. Įvairiose tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse jų pasiūla milžiniška, tad tam, kad jums būtų lengviau suprasti, kokie geriausi dronai 2022-aisiais metais, kuriais labiausiai domėjosi pirkėjai ir ką rekomenduoja specialistai, pateikiame juos žemiau.

Dronas „RC SYMA W1 PRO“
Tai dronas, galintis ne tik keliauti nurodytu maršrutu, tačiau taip pat ir jus sekti. Ypač patogu tai, kad jį galite valdyti rankų gestais, mat jis turi rankos gestų kontrolės funkciją. Be to, „Syma W1“ turi dvi puikiai filmuojančias kameras, tad vieno skrydžio metu galėsite nufilmuoti dvigubai daugiau! Šis dronas puikiai tiks tiek įgudusiems, tiek pradedantiesiems pilotams, mat jame įrengtas „Novice“ režimas leidžia sukurti vizualią užtvarą, kurios dronas negalės peržengti. Tad galite būti ramūs – jūs ir jums svarbūs asmenys, daiktai ar net pastatai bus apsaugoti nuo bet kokio ups. Šis dronas pasižymi tyliu veikimu, ilgu baterijos veikimo laiku, lengvu GPS padėties nustatymu, puikia koordinacija, apšvietimu. Be to, jis vieno mygtuko paspaudimu gali sugrįžti į numatytą vietą.

Dronas „RC SYMA X30“
Tai vienas iš mėgstamiausių dronų Lietuvoje. Šis dronas turi įmontuotą HD kamerą, 6 ašių giroskopo stabilizatorių ir skrydžio derinimą, tad jį valdyti itin patogu, o filmuojamas ir fotografuojamas vaizdas būna išties aukštos kokybės. Integruotas Wi-Fi adapteris suteikia galimybę droną prijungti prie išmaniojo telefono, tad galėsite visą jums reikalingą informaciją sekti tiesiog savo telefone. Lengvai reguliuojamas skrydžio greitis, skrydžio kryptis ir kameros filmavimo ar fotografavimo kampas. Be to, dronas gali atlikti įspūdingus akrobatinius triukus – persiversti, apsisukti ir kt. Puiku tai, kad dronu galėsite naudotis ir tamsiuoju paros metu, nes jame įmontuotas ryškios šviesos prožektorius. Taip pat drone įmontuota GPS sistema.

Dronas „RC SYMA Z3“
Tai vienas populiariausių prekės ženklų dronų. „RC Syma“ garsėja ypač patvariais ir technologiškai pažangiais modeliais. „RC Syma Z3“ pasižymi kompaktiškumu – jo rankenėlės susilanksto taip, kad būtų patogu nešiotis su savimi. Šiame drone instaliuota skrydžio plano funkcija, tad dronas gali skristi iš anksto nustatytu maršrutu. Ypač patogu tai, kad dronas, nepaisant to, į kurią pusę atsisukęs, gali skristi visomis kryptimis. Sklandymo režimas leidžia išlaikyti pastovų drono aukštį be papildomo valdymo, tad tai dar vienas praktiškumo pliusas. Be to, šis dronas turi modernią stabilizavimo sistemą, galingus šviesos diodus, 720 p Wi-Fi kamerą su realaus laiko perdavimo funkcija.

Dronas „SYMA X5C“ su HD kamera
„Syma X5C“ – visomis kryptimis judantis dronas, kuris gali atlikti daugybę oro akrobatikos triukų. Iš valdymo pulto perduodami 2,4 GHz dažniai užtikrina gerą skrydžio valdymą ir atsparumą trikdžiams. Be to, tokio dažnio reakcijos laikas yra vos ne 100 kartų didesnis, nei įprastai, tad „Syma X5C“ gali skraidyti dideliu atstumu ir tose vietose, kur skraido ne vienas kitas dronas. 2 GB pridedama atminties kortelė leidžia vienu kartu įrašyti net 30 min. vaizdo įrašą, arba išsaugoti iki 800 nuotraukų.

Dronas „RC SYMA X5H“
Tai išskirtinis dronas, kuriame įmontuotas slėgio jutiklis leidžia jam lengvai išlaikyti pastovų aukštį. FPV kamera tiesiogiai perduoda vaizdą į telefoną ar planšetinį kompiuterį. Dronas gali skristi į priekį net tada, kai yra atsisukęs šonu į siųstuvą. Valdymo nuotolis siekia 80 metrų, tad „RC Myma X5H“ gali skristi gan ilgus atstumus. Įmontuotas LED apšvietimas leidžia įvertinti drono padėtį ore, o skirtingos spalvos priekyje ir gale suprasti, į kurią pusę dronas atsuktas. Be to, įmontuoti šviesos diodai leidžia skraidyti ir tamsiuoju paros metu. Prie šio drono siųstuvo montuojamas telefono laikiklis.

Dronas „SYMA X5SW“
Tai visomis kryptimis judantis dronas su 6 ašių giroskopu. Valdomas nuotolinio valdymo pulteliu, 2,4 GHz dažniu, kas užtikrina gerą skrydžio valdymą ir atsparumą trikdžiams. Prie korpuso pritvirtinta 2 mln. piksleių kamera gali tiek filmuoti, tiek fotografuoti, o išsaugoti įrašai automatiškai persiunčiami į išmanųjį telefoną. Be to, išmaniajame telefone galėsite sekti dronu matomą vaizdą realiuoju laiku. Valdyti droną galima tiek „iOS“, tiek „Android“ operacinių sistemų telefonais.

Kokį droną pirkti?


Geriausias dronas tas, kurį išsirinksite jūs. Gerai apsvarstykite, kokių turite lūkesčių, ar norite, kad jūsų filmavimo bičiulis mokėtų daryto akrobatinius triukus, ar norite, kad jis turėtų sekimo galimybę, koks turėtų būti jo valdymas. Atsakę į šiuos klausimus lengviau apsispręsite, kokį droną pirkti jums, kokiomis savybėmis jis turi pasižymėti.

Susijusios prekės
RC dronas SYMA W1 PRO
€136,99
Dronas RC SYMA X30 2.4GHz GPS kamera FPV WIFI 1080p
€102,99
RC dronas SYMA Z3
€60,99
Dronas SYMA X5C su HD kamera
€51,99
RC dronas SYMA X5H
€42,99
Dronas SYMA X5SW (2,4 GHz)
€46,99

Norite palikti komentarą?

}}}}}

Daugiau naudingų patarimų

  1. Sodo paruošimas vasaros sezonui: ką vertėtų žinoti?